HALLITUS 2020

Puheenjohtaja: Anssi Kujala, Suomen Yrittäjät ry
Varapuheenjohtaja: Jari Huovinen, Elinkeinoelämän keskusliitto EK ry

Jäsenet

Ilari Abdeen, Keskinäinen työeläkevakuutusyhtiö Varma
Valentin Babitzin, Helsingin Uusyrityskeskus ry / NewCo Helsinki
Otto Hietaharju, Fonecta Oy
Merja Jokinen, SYT-kassa
Antti Kokkila, Prizztech Oy / Yhteispalvelupiste Enter
Marketta Korhonen, YritysVantaa
Jukka Rantanen, Lahden Seudun Kehitys LADEC Oy
Vesa Riihimäki, Nordea Oyj
Heli Tavasti, Mikkelin Seudun Uusyrityskeskus ry

Asiantuntijajäsenet

Tuija Aitto-oja, Oulun Seudun Uusyrityskeskus ry
Kari Björklöv, Keskinäinen Vakuutusyhtiö Fennia
Jaakko Helenius, Suomen Elinkeino- ja Kehitysyhtiöt SEKES ry
Jarkko Huovinen, Kuntaliitto
Jaana Koskinen, Suomen Yrittäjänaiset
Niko Kyynäräinen, Turku Science Park Oy
Anna Lauttamus-Kauppila, Patentti- ja rekisterihallitus
Marko Lehtimäki, Tampereen kaupunkiseudun yrityspalvelut Oy
Reino Meriläinen, Isolta Oy
Marko Mäki-Hakola, Maa- ja metsätaloustuottajain Keskusliitto MTK ry
Teemu Pinomäki, Keski-Suomen Uusyrityskeskus ry
Veikko Salonen, LähiTapiola

SUK ry:n edustajat
Susanna Kallama, toimitusjohtaja
Anna Laaksonen, verkosto- ja viestintäkoordinaattori / hallituksen sihteeri

NEUVOTTELUKUNTA 2020

Puheenjohtaja: Jussi Peltonen, Suomen Yrityskummit ry
Varapuheenjohtaja: Tarja Pöyhönen, Kuopionseudun Uusyrityskeskus ry

Jäsenet

Marko Ahtiainen, Hämeen Uusyrityskeskus ry
Peter Backman, Kehitysyhtiö Posintra Oy
Outi Ervasti, Elinkeinoelämän keskusliitto EK ry
Tom Gammals, Novago Oy
Fredrik Grahn, Wihuri Oy Aarnio
Jami Holtari, Suomen Yrittäjät ry
Kari Huhtala, Osuustoimintakeskus Pellervo ry
Jaana Juutilainen, Juutilainen & Co Oy
Tani Järvinen, Suomen Laatuyhdistys ry
Anja-Riitta Kierikka, Verve Oy
Martti Kivioja, Akavalaiset Yrittäjät ry
Tommo Koivusalo, Helsingin kaupunki
Harri Koponen, Visma Solutions Oy
Tiina Koski, Suomen Yrittäjänaiset ry
Mika Lindholm, SLP Group Oy/Ukko.fi
Tuula Loikkanen, Kaupan liitto ry
Ari Loukasmäki, Etelä-Pohjanmaan Uusyrityskeskus ry
Laura Manner-Raappana, YritysVoimala Oy
Sari Olsio, YritysEspoo
Tiina Paavola, Cursor Oy
Elina Pekkarinen, Keski-Uudenmaan Kehittämiskeskus Oy
Anne Pesola, Kokkolanseudun Kehitys Oy
Piia Puotinen, Wäläkky Keski-Savon Uusyrityskeskus ry
Tatu Rauhamäki, Palvelualojen työnantajat PALTA ry
Katja Remes, Itä-Savon Uusyrityskeskus ry
Timo Saranpää, Suomen Ekonomit ry
Markus Sarja, Pivo Wallet Oy/OP Kevytyrittäjyys
Timo Sipilä, Maa- ja metsätaloustuottajain keskusliitto MTK ry
Arto Timperi, Tekniikan Akateemiset TEK ry
Virpi Utriainen, Nuori Yrittäjyys ry
Juha Vastamäki, Suomen Franchising-yhdistys ry
Tommi Virkama, Vaasanseudun Kehitys Oy